زمان کنونی: ۲۷-۲-۱۴۰۱, ۰۹:۰۷ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

به منظور دست یابی و بهره مندی از تمام مطالب و امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری خود وارد سایت شوید. حضور گرم و سبز شما موجب دلگرمی ما در جهت تحقق اهداف و آرمانهای سایت است.
عمرتان بلند ، عاقبت شما به خیر     



[-]
آخرین ارسالی ها
هزینه درمان فیستول با لیزر و عمل جراحی در سال ۱۴۰۰
شروع کننده:mahdief آخرین پست توسط:mahdief پاسخ ها:0 پزشکی نمایش ها:12 زمان:دیروز
هزینه درمان فیستول با لیزر و عمل جراحی + شرایط بیمه سال 1400
شروع کننده:mahdief آخرین پست توسط:mahdief پاسخ ها:0 پزشکی نمایش ها:11 زمان:دیروز
علائم شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟
شروع کننده:mahdief آخرین پست توسط:mahdief پاسخ ها:0 پزشکی نمایش ها:12 زمان:دیروز
بواسیر یا هموروئید چیست؟ علائم، علت، تشخیص و روش پیشگیری
شروع کننده:mahdief آخرین پست توسط:mahdief پاسخ ها:0 پزشکی نمایش ها:13 زمان:دیروز
کیست مویی چیست؟
شروع کننده:nmoein آخرین پست توسط:mahdief پاسخ ها:0 پزشکی نمایش ها:20 زمان:دیروز
شرکت طراحی سایت
شروع کننده:signco آخرین پست توسط:signco پاسخ ها:0 سایتهای مفید و ضروری نمایش ها:29 زمان:۲۱-۲-۱۴۰۱
حذف پول نقد
شروع کننده:masoudfn آخرین پست توسط:masoudfn پاسخ ها:0 تجارت الکترونیک نمایش ها:51 زمان:۱۰-۲-۱۴۰۱
گواهی انحصار وراثت شرایط، مراحل و مدارک
شروع کننده:vakilati آخرین پست توسط:vakilati پاسخ ها:0 امور حقوقی نمایش ها:103 زمان:۱۹-۱-۱۴۰۱
طلاق توافقی چیست؟ 0 تا 100 قوانین، شرایط و هزینه ها
شروع کننده:vakilati آخرین پست توسط:vakilati پاسخ ها:0 امور حقوقی نمایش ها:107 زمان:۱۹-۱-۱۴۰۱
تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی
شروع کننده:bnbgate آخرین پست توسط:enasb پاسخ ها:1 جزای عمومی نمایش ها:2497 زمان:۱۶-۱-۱۴۰۱
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد


گواهی انحصار وراثت شرایط، مراحل و مدارک
زمان کنونی: ۲۷-۲-۱۴۰۱, ۰۹:۰۷ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: vakilati
آخرین ارسال: vakilati
پاسخ ها 1
بازدید 104

ارسال پاسخ 
گواهی انحصار وراثت شرایط، مراحل و مدارک
نویسنده پیام
vakilati / آفلاین
کاربر انجمن
جنسیت: مرد
اطلاعات کاربر
ارسال‌ها: 2
تاریخ عضویت: فرو ۱۴۰۱
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
گواهی انحصار وراثت شرایط، مراحل و مدارک
رونده های انحصار وراثت، از مهمترین پرونده های مالی در محاکم قضایی است و به علت بار مالی فراوان برای وراث و وجود ادعا و سهم خواهی وارثین، اغلب چالش برانگیز و دشوار و نیازمند وکیل یا تیم وکالت مجرب و متخصص در این زمینه است تا دریافت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما قادر به مشاهده این قسمت نمی باشید  ورود // عضویت در کوتاهترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت و بازدهی، انجام شود.
هرچند مرگ برای متوفی پایان زندگی است، اما برای بازماندگان آغاز شرایطی جدید است که اغلب پس از مراسم خاکسپاری آغاز و انحصار وراثت یکی از مهمترین چالش های آن است. گواهی انحصار وراثت که توسط شورای حل اختلاف و به درخواست یکی یا همه وراث صادر میگردد، حاوی تعداد وراث و سهم هریک از ارث باقیمانده از مرحوم است.

توجه
دریافت گواهی انحصار وراثت تخصص ماست و با پایین ترین حق الوکاله در کشور، همراه با بالاترین میزان رضایت شما عزیزان به مبلغ2900/000 دو میلیون و نهصد هزار تومان با تمام هزینه ها، که نصف مبلغ در ابتدا و نصف دیگر پس از صدور گواهی حصر وراثت دریافت می گردد. برای دریافت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما قادر به مشاهده این قسمت نمی باشید  ورود // عضویت کلیک کنید

گواهی انحصار وراثت چیست؟

مرگ مرز میان دنیای مادی و زندگی اخروی، که از آن گریزی نیست و شتری است که درب خانه همه از ثروتمند تا فقیر نشسته و اثراتی گاه گسترده به دنبال دارد. . ثروت به جای مانده بعد از مرگ در بسیاری موارد برای بازماندگان چالش برانگیز است و و بعد از فوت عزیز از دست رفته آگاهی از چگونگی تقسیم عادله سهم الارث مورد توجه قرار می گیرد. اموال و ثروت فرد فوت شده بر طبق قوانین جاری در نوشته ای قانونی توسط مراجع ذیصلاح تعیین و لیست وراث و میزان سهم الارث آنها مشخص می شود و این مسیر جهت دریافت گواهی انحصار وراثت است و این نوشته گواهی انحصار وراثت خوانده می شود

انحصار وراثت طبق قانون 1401

گواهی انحصار وراثت به درخواست یک یا تعدادی از بازماندگان متوفی و توسط شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت متوفی صادر می شود و با توجه به بخشنامه 38384 در تاریخ 7/7/1399 وزارت دادگستری اموال به جای مانده از متوفی اگر بیشتر از 500 میلیون ریال باشد گواهی صادر شده نامحدود است و نیازمند نشر در آگهی است. اما اگر مال به جای مانده از متوفی کمتر از این مبلغ باشد شورای حل اختلاف گواهی انحصار وراثت محدود را صادر می کند و نیازی به نشر آگهی نیست و این می تواند زمان دریافت گواهی انحصار وراثت را کوتاه کند.

مدت زمان مورد نیاز دریافت گواهی انحصار وراثت محدود (اموال کمتر از پانصد میلیون ریال) 3 تا 7 روز کاری است که در قوانین گذشته مبلغ اموال جهت اخذ انحصار ورثه محدود مبلغ 30 میلیون ریال در نظر گرفته شده بود. قابل توجه است که مطابق بخشنامه جدید انحصار وراثت که مورد تایید ریاست قوه قضائیه قرار گرفته است اموال متوفی برای دریافت گواهی انحصار وراثت نامحدود بیشتر از 50 میلیون تومان است.

با حضور وکیل مجرب انحصار وراثت، این پروسه در کمترین زمان و بهترین شرایط پرداخت هزینه، و بدون مشکل انجام می گیرد و در آن تعداد وارثین و میزان سهم الارث هریک مشخص می شود.

نکات قابل توجه در انحصار ورثه از دیدگاه قانون

برای دریافت گواهی انحصار وراثت برخی اسناد و مدارک اهمیت ویژه ای دارند و مراجع قانونی به اصالت و وجود چنین مدارکی توجه می کنند. مهمترین این مدارک عبارتند از:

وصیت نامه: از منظر قوانین شرعی، توجه به وصیت نامه حائز اهمیت و از واجبات است ولی توجه به آن بدین معنا نیست که یک فرد می تواند روند و تعیین انحصار وراثت را تحت تاثیر خود قرار دهد.

قانون در مورد این موضوع پیش بینی های لازم را اتخاذ نموده است. متوفی توسط وصیت نامه فقط می تواند حداکثر تا یک سوم اموال خود را به فرد یا افراد خاصی ببخشد. در صورتی که مرحوم بیشتر از این میزان را در وصیت نامه واگذار کرده باشد، قانون مانع شده و حداکثر یک سوم اموال را در اختیار وصیت شده قرار میدهد و بقیه اموال بر اساس قانون انحصار وراثت تقسیم می شود.

مهریه : قبل از تقسیم اموال متوفی و دریافت گواهی انحصار وراثت توجه داشته باشید که باید تمامی بدهی ها و دیونی که بر عهده متوفی بوده و هزینه های کفن و دفن از اموال متوفی کسر شده و بعد از آن اموال باقی مانده را بین وراث تقسیم نمود. یکی از مهمترین دیون پرداختی که مرد موظف به پرداخت آن حتی بعد از مرگ است مهریه زن است که باید از ماترک مرحوم به زوجه پرداخت شود.

مراحل انحصار وراثت به طور خلاصه

با توجه به گستردگی قوانین و عدم آگاهی از تمامی قوانین، هوشمندانه ترین اقدام جهت انجام پروسه انحصار وراثت ارتباط با وکیل مجرب در این حوزه است تا تمامی مراحل از اخذ گواهینامه انحصار وراثت تا انجام انحصار وراثت در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن انجام گیرد.

در غیر اینصورت با مدارک مورد نیازی که به آن اشاره نمودیم به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید و دادخواست صدور گواهی انحصار وراثت را ثبت کنید و توجه داشته باشید، شورای حل اختلاف محلی که متوفی در آن اقامت داشته است می تواند گواهی مذکور را صادر کند.

حصر وراثت

تعیین تکلیف اموال به جای مانده از متوفی، توسط وراث را حصر وراثت گویند. حصر یا انحصار وراثت با فوت افراد حادث شده و پس از فوت مرحوم یا مرحومه، بازماندگانی که مشمول ارث از اموال و مستغلات متوفی می شوند باید با طی مراحل قانونی میزان سهم دریافتی را مشخص کنند که به مراحل انجام این پروسه، انحصار وراثت می گویند و انجام درست آن با کمترین هزینه و بالاترین میزان رضایتمندی در تخصص وکلای مجرب ماست.

حصر وراثت در معنای حقوقی یعنی معلوم کردن تعداد وراث متوفی توسط مراجع ذیصلاح که همان شورای حل اختلاف آخرین محل سکونت متوفی است.

سوال مهمی که بسیار مطرح می شود این است که، چه اشخاصی از منظر قانون حتی در صورت داشتن رابطه نسبی از ارث محروم می شوند؟

با توجه به قانون مدنی افرادی که مورث خود را به قتل برسانند از ارث محروم می شوند.
وراثه ای که کافر باشد و فرد فوت شده مسلمان باشد.از منظر قانون فرد کافر محروم از ارث است.
مردی که انتساب فرزندی را انکار کند و به زنش تهمت زنا بزند فرزندان دیگر از هم ارث نمی برند و به این عمل لعان گفته می شود.
فرزندی که حاصل زنا باشد از پدر و مادر و اقوام آنها ارث نمی برد.
فرزندی که زودتر از والدین خود فوت شود دیگر به وی و فرزندان او ارثی نخواهد رسید.

دریافت فوری انحصار وراثت

بعد از حصر وراثت توسط دادگاه، گواهی انحصار وراثت توسط مراجع ذیصلاح صادر می شود تا میزان ارثی که به عنوان سهم الارث هر فرد مشخص می شود را دریافت کنند.

با توجه به پیچیدگی قوانین حقوقی، جهت دریافت گواهی انحصار وراثت در کمترین زمان، از دادگاه، بهتر است با وکیل متخصص در این حوزه مشورت کرده و وکالت انجام کارهای انحصار وراثت را از اولین اقدام تا انجام انحصار وراثت به وی بسپارید زیرا بدون انحصار وراثت، وضعیت وراث و چگونگی تقسیم ترکه به صورت قانونی و رسمی مشخص نمی شود. اگر مالی از متوفی بجای بماند حتما باید انحصار وراثت نامحدود انجام گیرد زیرا بدون انحصار وراثت فروش مایملک ( مال) به جای مانده از متوفی امکان پذیر نیست هر گونه اقدام جهت فروش ارث بجا مانده بدون در نظر گرفتن قانون انحصار وراثت، جرم محسوب می شود و مجازات به دنبال خواهد داشت.

مدارک لازم برای انحصار وراثت

با استناد به بند 3 ماده 11 قانون جدید شوراهای حل اختلاف: صدور گواهی انحصار وراثت در صلاحیت شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت دائمی زن یا مرد فوت شده است. و مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهی انحصار وراثت عبارتند از:

گواهی فوت متوفی ( دریافت گواهی فوت به صورت الکترونیکی از طریق سامانه )
استشهادیه محضری ( دریافت آن در دفاتر اسناد رسمی با حضور 3 شاهد، فرم استشهادیه را تکمیل و گواهی می کنند که ورثه متوفی چه کسانی هستند و دفتر اسناد رسمی گواهی را تصدیق و تایید می کند.)
شناسنامه متوفی
عقد نامه و یا رونوشت آن
شناسنامه تمامی وراث
وصیت نامه (در صورت وجود وصیت نامه رسمی)
گواهی اظهارنامه مالیاتی برای فوت شدگانی که تا قبل از سال 1395 اقدامی در مورد مالیاتهای دارایی خود انجام نداده اند.

برای دریافت مشاوره از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما قادر به مشاهده این قسمت نمی باشید  ورود // عضویت کلیک کنید
۱۹-۱-۱۴۰۱ ۰۵:۱۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
  طلاق توافقی چیست؟ 0 تا 100 قوانین، شرایط و هزینه ها vakilati 0 107 ۱۹-۱-۱۴۰۱ ۰۵:۰۳ عصر
آخرین ارسال: vakilati
  مدارک و مراحل ثبت شرکت از زبان فکر برتر fekre bartar 0 2,893 ۲۰-۱۲-۱۳۹۷ ۱۰:۴۶ صبح
آخرین ارسال: fekre bartar
  مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود kara sabt 0 3,547 ۲۲-۸-۱۳۹۷ ۰۴:۴۸ عصر
آخرین ارسال: kara sabt
  مدارک ثبت شرکت مهندسی register1 2 6,596 ۱۶-۷-۱۳۹۷ ۱۱:۱۳ صبح
آخرین ارسال: companyregisterir
Smile شرایط انتشار اوراق قرضه بعد از ثبت شرکت سهامی عام چیست؟ kara sabt 2 5,755 ۱۶-۵-۱۳۹۷ ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: comreg

پرش به انجمن: