زمان کنونی: ۴-۱۱-۱۳۹۸, ۱۲:۱۶ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

به منظور دست یابی و بهره مندی از تمام مطالب و امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری خود وارد سایت شوید. حضور گرم و سبز شما موجب دلگرمی ما در جهت تحقق اهداف و آرمانهای سایت است.
عمرتان بلند ، عاقبت شما به خیر     [-]
آخرین ارسالی ها
ترافیک طراحی سایت و افزایش درآمدزایی
شروع کننده:sitecode آخرین پست توسط:sitecode پاسخ ها:0 موسسه کانون محبت نمایش ها:0 زمان:۲۸-۱۰-۱۳۹۸
الگوریتم مرغ مگس خوار و اثرات آن بر طراحی سایت
شروع کننده:sitecode آخرین پست توسط:sitecode پاسخ ها:0 قانون کار نمایش ها:18 زمان:۱۹-۱۰-۱۳۹۸
دانلود رایگان کتاب الکترونیکی حقوق مدنی ۵ – حقوق خانواده
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 دانلود ( کتاب ، جزوه و نرم افزارهای حقوقی ) نمایش ها:16 زمان:۱۸-۱۰-۱۳۹۸
لیست اسامی پذیرفته شدگان آزمون مشاوره خانواده 98
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 سایر آزمونها نمایش ها:34 زمان:۱۸-۱۰-۱۳۹۸
شهادت سردار رشید اسلام
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 اطلاعیه های انجمن نمایش ها:18 زمان:۱۸-۱۰-۱۳۹۸
سئو کلاه سیاه و خطرات آن در طراحی سایت
شروع کننده:sitecode آخرین پست توسط:sitecode پاسخ ها:0 بررسی پرونده ها نمایش ها:24 زمان:۱۶-۱۰-۱۳۹۸
فروش انواع بلبرینگ و یاتاقان و نوار نقاله
شروع کننده:nik952148 آخرین پست توسط:nik952148 پاسخ ها:0 دانشگاه آزاد نمایش ها:30 زمان:۱۴-۱۰-۱۳۹۸
فراخوان عمومی قوه قضاییه به منظور نقش آفرینی و تعامل مجموعه‌های مردم‌ نهاد/ مشارکت ا
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 اخبار قوه قضائیه نمایش ها:33 زمان:۱۳-۱۰-۱۳۹۸
پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه در پی شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 اخبار عمومی ، سیاسی ، اقتصادی و غیره نمایش ها:28 زمان:۱۳-۱۰-۱۳۹۸
شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 اطلاعیه های انجمن نمایش ها:27 زمان:۱۸-۱۰-۱۳۹۸
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد


استانداردها و شرايط زندان‌هاي كشور در قوانين و مقررات
زمان کنونی: ۴-۱۱-۱۳۹۸, ۱۲:۱۶ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: as-eskandari
آخرین ارسال: as-eskandari
پاسخ ها 1
بازدید 2923

ارسال پاسخ 
استانداردها و شرايط زندان‌هاي كشور در قوانين و مقررات
نویسنده پیام
as-eskandari / آفلاین
مدیر ارشد
جنسیت: مرد
اطلاعات کاربر
ارسال‌ها: 197
تاریخ عضویت: خرد ۱۳۹۲
اعتبار: 2
سپاس ها 0
سپاس شده 45 بار در 28 ارسال
ارسال: #1
Rainbow استانداردها و شرايط زندان‌هاي كشور در قوانين و مقررات
[undefined=undefined][undefined=undefined] استانداردها و شرايط زندان‌هاي كشور در قوانين و مقررات مربوط به سازمان زندان‌ها مشخص شده است. قانون سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور، مصوب سال 64 است و آيين‌نامه اجرايي سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور چند بار مورد بازنگري و تغيير قرار گرفته كه در حال حاضر آيين‌نامه مصوب سال 84 اجرا مي‌شود.در اين آيين‌نامه، نحوه اداره زندان و بازداشتگاه و شرايطي كه بايد داشته باشند و وظايف سازمان زندان‌ها مشخص شده است. بنابراين، ما ضوابط قانوني را داريم اما مشكل در اجراي اين مقررات است. اين كه زندان‌ها بايد از نظر بهداشتي، فضاي آموزشي، فضاي زندگي داراي چه شرايطي باشد، همه در مقررات مربوطه آمده و اگر اشكالي وجود دارد مربوط به نحوه اجرا يا عدم اجراي مقررات است.
كمبودهاي زندان
بهترين كساني كه مي‌توانند در مورد شرايط عيني زندان‌ها اظهارنظر كنند، زندانيان هستند. افرادي كه از زندان آزاد شده‌اند، بيان مي‌كنند كه در بدترين شرايط نگهداري مي‌شده‌اند. به ويژه افرادي كه در سلول‌هاي انفرادي بوده‌اند، توصيف مي‌كنند كه در يك فضاي بسته و اتاق كوچك كه توالت هم داخل آن بوده و مسائل بهداشتي رعايت نمي‌شده نگهداري مي‌شدند. طبق توصيف محكومان آزادشده از زندان، وضعيت و فضاي بندهاي عمومي زندان‌ها تا حدودي تغيير كرده و بهتر شده و نسبت به گذشته، امكانات بيشتري در اختيار آنهاست. همچنين خود محكومان همكاري خوبي براي برقراري نظم و انضباط و رعايت مسائل بهداشتي دارند. در مورد زندان زنان شنيده‌ها حاكي است كه شرايط نامساعدي حاكم است و از مسائل بهداشتي و كمبودها گله‌مند هستند.
زندان انفرادي
در قوانين و موازين حقوق بشري و حتي در قوانين داخلي كشورمان، زندان انفرادي وجود ندارد. سلول‌هاي انفرادي به شكلي كه در حال حاضر وجود دارد، برخلاف قوانين موضوعه كشور است. اما متأسفانه هنوز برخي از محكومان را به دلايل متعدد و براي تشديد مجازات به زندان‌هاي انفرادي برده و در وضعيت بدي نگهداري مي‌كنند. افرادي بوده‌اند كه 40 تا 50 روز را در سلول‌هاي انفرادي سپري كرده‌اند. زندان انفرادي، بدترين شرايط را دارند و افراد زيادي از بدي‌ها و تلخي‌هاي اين زندان‌ها گفته و مي‌گويند.
سالن‌هاي ملاقات
در آیين‌نامه اجرايي سازمان زندان‌ها درباره تمام موارد مربوط به زندگي زندانيان، مقرراتي وضع شده است. مثلاً در اين آيين‌نامه آمده كه برنامه غذايي زندانيان بايد به تناسب فصل‌هاي سال تهيه شود و اشاره شده كه محكومان بايد غذاي خود را در سالن غذاخوري زندان صرف كنند و زندانيان بيمار طبق برنامه و نظريه پزشك معالج از غذاي مخصوص بهداري استفاده خواهند كرد. حتي در مورد حداقل مواد غذايي زندانيان تعيين‌تكليف شده است. علاوه بر اين موارد، در مورد نظافت محيط زندان و هواخوري زندانيان و تهيه برخي اجناس از سوي زندانيان، مقرراتي وجود دارد. يكي از مكان‌هاي موردتوجه در زندان‌ها، سالن‌هاي ملاقات است. طبق آيين‌نامه اجرايي سازمان زندان‌ها، كليه محكومان، مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنايان خود مي‌باشند و اين ارتباط بوسيله ملاقات و مكاتبه‌ انجام مي‌پذيرد. محل ملاقات عمومي محكومان دست‌كم بايد مجهز به ديوارهاي شيشه‌اي نشكن و وسايل تلفن و لوازم ضد صوت باشد و وسايل ذكرشده بايد طوري تعبيه شود كه هنگام ملاقات و مكالمه محكومان با اشخاص، مزاحمت براي ساير اشخاص فراهم نشده و مكالمه‌ها به سهولت انجام پذيرد.همچنين محكومان يا متهمان با موافقت رئيس زندان يا قاضي‌ناظر در مواردي مي‌توانند ملاقات خصوصي بدون حضور مراقب با همسر و فرزندان خود داشته باشند.
در يكي دو سال گذشته اخباري مبني بر ايجاد قواعدی براي ملاقات زندانيان با خانواده‌هاي‌شان شنيده مي‌شود. قواعدی از قبيل اين كه ملاقات‌ها حضوري انجام نشده و به صورت كابيني و از پشت شيشه انجام مي‌شود. اما سازمان زندان‌ها بايد ضمن نظارت كامل بر ملاقات‌ها، اين اجازه را به محكومان و خانواده‌هاي‌شان بدهد كه بتوانند در يك محيط مناسب و در آرامش با يكديگر ملاقات كنند. برخي خانواده‌هاي زندانيان از اعمال محدوديت‌هاي فراتر از قانون خبر مي‌دهند كه زيبنده نيست.
شرايط ويژه زندان زنان
نمي‌خواهيم بگوييم كه زندان زنان بايد تفاوت ويژه‌اي با زندان مردان داشته باشد اما به طور طبيعي زندان زنان بايد در محدوده‌اي باشد كه از چشم مردان دور باشد تا زنان از نظر حجاب مشكلي نداشته باشند. ضمن اين كه زنان از نظر جسمي مسائلي از قبيل عادت ماهيانه دارند و برخي از آنها فرزندان شيرخواره و كوچك دارند كه طبعا بايد در شرايط جداگانه‌اي نگهداري شوند. البته در اين باره، مقرراتي پيش‌بيني شده ولي امكانات زندان‌ها محدود است. اخيرا شنيده‌ايم كه مي‌خواهند در مجاورت زندان زنان، مهدكودك ايجاد كنند ولي هنوز اين اتفاق نيفتاده است. بنابراين با توجه به شرايط خاص زنان، بايد تسهيلاتي براي نگهداري آنان پيش‌بيني شود. بر اساس آنچه برخي از زنان زنداني بيان مي‌كنند، وضعيت زندان زنان از زندان مردان هم بدتر است.

مكان‌هاي هواخوري زندانيان

محكومين حق دارند در كنار بندهايي كه در آنجا نگهداري مي‌شوند، مكاني را براي هواخوري داشته باشند. طبق نظر رياست زندان، ساعاتي در روز به هواخوري زندانيان اختصاص مي‌يابد.

ضرورت آموزش و ادامه تحصيل محكومين

براي ادامه تحصيل زندانيان بايد امكانات لازم فراهم شود. سازمان زندان‌ها مكلف است وسايل تحصيل را براي علاقه‌مندان به ادامه تحصيل فراهم كند. امتحان‌هاي مقاطع مختلف تحصيلي در داخل موسسه يا زندان انجام مي‌شود.اطلاعاتي كه به دست ما رسيده نشان مي‌دهد زندان‌ها در مورد ادامه تحصيل زندانيان همكاري مي‌كنند و امكان برگزاري امتحان را فراهم كرده و محكوماني كه در كنكور ثبت‌نام كرده‌اند، اجازه داشته‌اند كه در خارج از زندان در كنكور شركت كنند. زندانياني داريم كه شايد دو سال به آنها مرخصي داده نشده اما اجازه داشته‌اند كه در كنكور و امتحانات شركت كنند.
فاصله زندان از شهر
مكان نگهداري محكومان، علي‌القاعده نبايد از محل اقامت آنها خيلي دور باشد. همچنين زندان نبايد فاصله زيادي از شهر داشته باشد. مثلا اگر خانواده يك محكوم در تهران باشند، نبايد محل زندان او در شهر قزوين باشد. اين فاصله غيرمنطقي است. ما در قانون مجازات اسلامي، تبعيد محكومين را به عنوان مجازات مضاعف داريم، تبعيد يعني دورشدن از محل اقامت محكوم. بنابراين، فاصله زياد زنداني از محل اقامتش، يك مجازات تلقي مي‌شود. زندان بايد در محدوده همان شهر باشد تا خانواده‌ها بتوانند به آساني به ملاقات محكومين بروند. اميدواريم روزي برسد كه اصلا نياز به زندان نداشته باشيم زنداني كه قرار است جايگزين زندان اوين شود، داراي كمترين تعداد زنداني باشد. منبع ماخذ : مجله هفتگی آسمان
[/undefined][/undefined]
۲۲-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۲۴ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: