زمان کنونی: ۲۷-۳-۱۳۹۸, ۱۱:۰۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

به منظور دست یابی و بهره مندی از تمام مطالب و امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری خود وارد سایت شوید. حضور گرم و سبز شما موجب دلگرمی ما در جهت تحقق اهداف و آرمانهای سایت است.
عمرتان بلند ، عاقبت شما به خیر     [-]
آخرین ارسالی ها
نرخ پرش در طراحی سایت
شروع کننده:sitecode آخرین پست توسط:sitecode پاسخ ها:0 سایتهای مفید و ضروری نمایش ها:3 زمان:دیروز
پهنای باند موردنیاز برای طراحی سایت
شروع کننده:azadehsadeghi آخرین پست توسط:azadehsadeghi پاسخ ها:0 مقالات نمایش ها:4 زمان:دیروز
چگونگی نصب ورد پرس را برای ساخت طراحی سایت
شروع کننده:azadehsadeghi آخرین پست توسط:azadehsadeghi پاسخ ها:0 مقالات نمایش ها:4 زمان:دیروز
رئیس کل دادگستری استان یزد: تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن در اولویت باشد
شروع کننده:آناهیتا آخرین پست توسط:آناهیتا پاسخ ها:0 اخبار دادگستری استان ها نمایش ها:10 زمان:۲۳-۳-۱۳۹۸
سوءِاستفاده از چک سفید امضا تا ۳ سال حبس دارد
شروع کننده:آناهیتا آخرین پست توسط:آناهیتا پاسخ ها:0 اخبار وکالت و قضاوت نمایش ها:8 زمان:۲۳-۳-۱۳۹۸
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و دیگر متهمان بانک سرمایه
شروع کننده:آناهیتا آخرین پست توسط:آناهیتا پاسخ ها:0 اخبار عمومی ، سیاسی ، اقتصادی و غیره نمایش ها:10 زمان:۲۳-۳-۱۳۹۸
کدهای شگفت انگیز از طراحی انمیشن با CSS
شروع کننده:magbot آخرین پست توسط:azadehsadeghi پاسخ ها:0 مقالات نمایش ها:10 زمان:دیروز
تفاوت ماژول کامپوننت و پلاگین در طراحی سایت
شروع کننده:azadehsadeghi آخرین پست توسط:azadehsadeghi پاسخ ها:0 مقالات نمایش ها:12 زمان:دیروز
نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:علی عابدینی پاسخ ها:0 اخبار قوه قضائیه نمایش ها:17 زمان:۲۲-۳-۱۳۹۸
مدیرعامل پیشین و متواری بانک سرمایه توسط پلیس اینترپل دستگیر شد
شروع کننده:علی عابدینی آخرین پست توسط:آناهیتا پاسخ ها:0 اخبار عمومی ، سیاسی ، اقتصادی و غیره نمایش ها:12 زمان:۲۳-۳-۱۳۹۸
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد


پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
زمان کنونی: ۲۷-۳-۱۳۹۸, ۱۱:۰۰ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: علی عابدینی
آخرین ارسال: دادستان
پاسخ ها 3
بازدید 5211

ارسال پاسخ 
پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
نویسنده پیام
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
جنسیت: مرد
اطلاعات کاربر
ارسال‌ها: 446
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۰
اعتبار: 13
سپاس ها 77
سپاس شده 160 بار در 127 ارسال
ارسال: #1
پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
مدتی است همکاران محترم کانون های وکلای دادگستری در اظهار نظرها ، مقالات و مصاحبه ها دائما بر علیه مجموعه وکلای قوه قضائیه و مرکز مشاوران قوه قضائیه به جوسازی و بعضا اظهارنظرهایی که در چارچوب اخلاق حرفه ای وکالت نبوده و اصولا مغایر با شان و منزلت و جایگاه اجتماعی و شغلی وکیل است می پردازند . این موضوع اخیرا به حدی به افراط کشیده شده است که تعداد 310 نفر از وکلای محترم کانون شکوائیه ای بر علیه مرکز مشاوران به کمیسیون اصل 90 مجلس تقدیم نموده اند . بررسی موضوع از ابعاد مختلف قابل توجه است . نکته بسیار قابل توجه بررسی حقوقی موضوع است که باید در اولین برخورد به بررسی این حقیقت و اصل پرداخته شود که اصولا مرکز مشاوران چه حقی از کانون تضییع نموده است . رجال محترم و مسئولین و مدیران کانون دائما به طرح این ایراد می پردازند که عمر ماده 187 در طول مدت اجرای برنامه 5 ساله سوم بوده و پس از آن قانونگذار محترم در برنامه چهارم و پنجم آن را تمدید نکرده است . بسیار خوب این استدلالی منطقی و قانونی است اما آیا پیگیری چنین موضوعی در کشور جمهوری اسلامی که خدا را شکر امروزه یکی از بهترین قوانین مدون جهان را دارد و مجلس شورای اسلامی ایران در نوع خود یکی از بهترین مجالس قانونگذاری دنیا در سه دهه اخیر بوده است در چنین مواردی تدبیر و اندیشه ای ندارد .
آقای کشاورز ، آقای مندنی پور و همه همکاران محترم در کانون ما شما را به عنوان بزرگان ، حامیان و اساتید خود می شناسیم اما آیا اینکه همکاران محترم در کانون خود را روبروی همکاران مرکز مشاوران قرار دهند این قابل توجیه است . بعضا ( البته تعداد معدودی ) از همکاران کانون در برخوردهای خود با مردم و . . . همکاران مرکز مشاوران را اشخاصی بیسواد و بی تجربه و مهارت معرفی می کنند در حالیکه ما در مرکز مشاوران وکلای بسیار مجرب هم داریم همانطور که در کانون هم وکلای مجرب و هم کم تجربه هم وجود دارند . با این توضیح که اصولا چنین شیوه ای در برخوردهای قشری از جامعه که در زمره روشنفکران جامعه هستند به دور از باورهای عقلی و علمی است . اینکه وکیل باید دارای استقلال و به دور از هر نوع وابستگی باشد . اینکه وکیل در دفاع حرفه ای از موکل باید بدون هر دغدغه ای در تفکر انجام تکلیف قانونی بر اساس علم ، تجربه ، وجدان و انصاف به منظور احقاق حق موکل در چارچوب قانون و تحقق عدالت به معنای واقعی باشد هیچ شک و تردیدی نیست . اینکه چنانچه وکیل به هر ارگان و مجموعه دولتی وابسته باشد فاقد اصولی ترین رکن صنعت و فن وکالت است تردیدی نیست . آنچه مسلم است نیاز به بیان ندارد و به قول عوام چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است اما اینکه این نظریات و تفکرات را به گونه ای بیان و تعریف و تفسیر کنیم که مجموعه وکلا را زیر سوال ببریم این برخورد غلط است . حرف اول و آخر این است که اولا اقدامات مرکز مشاوره در طول مدت برنامه فاقد هر گونه ایراد و اشکالی است ثانیا در خصوص اقدامات مرکز پس از انقضای دوره اجرای برنامه قانونگذار محترم و نیز دولت محترم اقدامی در جهت توقف عملیات و اقدامات مرکز پیش بینی نفرموده اند و توجیه جناب آقای مومنی مبنی بر اینکه چنانچه مرکز پس از اتمام دوره برنامه متوقف گردد ماموریت مدیریت وکلای مرکز و اموری از قبیل تمدید پروانه وکلا به عهده کدام شخصیت حقوقی قانونی است توجیهی منطقی است و همین قسمت است که متاسفانه هرگز به وسیله آقایان و رجال توصیف درستی از آن نشده است . در ماده 187 قانون برنامه سوم و در متون قانونی بعد از آن هرگز پیش بینی نشده است که مرکز پس از اتمام دوره قانون منحل و متوقف گردد فلذا مرکز به عنوان یک شخصیت حقوقی که مطابق قانون ایجاد گردیده مجاز به فعالیت موضوع قانون می باشد .در قوانین مربوط به مسکن مهر اینگونه آمده است که شرکتهای تاسیسی پس از پایان اجرای پروژه خود باید حسابرسی و پس از آن منحل گردد . به عبارت دیگر شخصیت این نوع از شرکتها در یک دوره مشخص بر اساس قانون مجاز به فعالیت می باشند و این به وسیله قانونگذار محترم پیش بینی شده است در حالیکه در ماده 187 ایجاد شخصیت حقوقی به روشنی بیان شده لیکن حرفی از انحلال و توقف آن به میان نیامده است .
با توصیفی که شد برگردیم به اصل قضیه و اینکه مرکز مشاوران چه حقی از کانون تضییع نموده است . مرکز مشاوران به موجب قانون تاسیس و تا مادامیکه توسط قانونگذار و دولت محترم از فعالیت قانونی ممنوع نگردد در چارچوب قانون فعالیت نموده و اقدام به تربیت و پرورش مشاوران و کارشناسان نموده است حال این تحرکات و اقدامات موجب چه تظلمی به وکلای محترم کانون شده که بر علیه مرکز شکایت نموده و دائما نامه نگاری و قلم نگاری و مصبه و . . . می کنند .
مرحوم دکتر کی نیا می فرمودند : ما اگر حقوقدان نباشیم حقوق خوان که هستیم . ما این گونه یاد گرفتیم که جرم عبارتست از : فعل یا ترک فعلی که در قانون به عنوان جرم تعریف شده و برای آن کیفر و مجازات تعیین شده است . با این تعریف عنوان جرم مرکز چیست ؟ به موجب کدام قانون و به عنوان چه جرمی تعریف شده است ؟ چه کیفر و مجازاتی برای آن تعیین گردیده است ؟
حرافی کار مشکلی نیست و هر کسی به میزان توانائی هایش هنر حرافی دارد اما قشری از جامعه که می خواهد از علم و معرفت و فن و تجربه حرف هایی برای بیان داشته باشد اینگونه برخورد بعید است .
در خاتمه به عرض حضرات عالی برساند به عنوان کوچکترین عضو از این مجموعه بزرگ ای کاش به جای همه این حرف در تفکر ارتقاء کیفی جایگاه اجتماعی و شغلی امان بودیم . ای کاش وقتی فلسفه ایجاد و وجود وکیل و وکالت را تعریف می کردیم فراز و نشیب ها ، چالش ها ، راهکارها ،طرحها و بالاخره برنامه هایمان را برای توسعه و پیشرفت صنعت وکالت بیان می کردیم . چه بسا در طول این مدت به جای اینکه امروز این گونه روبروی هم باشیم در کنار هم به دستاوردهای قابل توجهی نائل شده بودیم .
به امید روزی که اینگونه تفکر کنیم .
امضای علی عابدینی خدایا هرگاه عمرم چراگاه شیطان شد آن را از من بگیر و قبض روحم کن .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما قادر به مشاهده این قسمت نمی باشید  ورود // عضویت
۱۰-۱۱-۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مظفری ، دادستان
مظفری / آفلاین
مشاور انجمن
جنسیت: مرد
اطلاعات کاربر
ارسال‌ها: 86
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۰
اعتبار: 1
سپاس ها 77
سپاس شده 22 بار در 17 ارسال
ارسال: #2
RE: پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
سلام تفکر بسیار خوبی است ای کاش همه اینگونه فکر می کردند . اگر این گونه بود امروز وضعیت وکلا این نبود بسیار از وکلای جوان و تازه کار اجاره دفتر خود هم ندارند . برخی از وکلا پروانه های خود را مسترد کرده و از فعالیت وکالت انصراف داده اند . دعا کنید زودتر فکری اساسی بشود .
۱۰-۱۱-۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط دادستان
دادستان / آفلاین
کاربر انجمن
جنسیت: زن
اطلاعات کاربر
ارسال‌ها: 99
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۰
اعتبار: 1
سپاس ها 55
سپاس شده 13 بار در 10 ارسال
ارسال: #3
RE: پاسخ به 310 نفر از وکلای محترم کانون
سلام علیکم / ای کاش همه تفکراتشان اینگونه بود . ای کاش آیات وحدت و یکپارچگی را همه می شنیدند . ای کاش که بزرگان چاره اندیشی کنند . ای کاش کشتیبان این ذورق شکسته وکالت به خود بیاید و همه را از این طوفان آسیب نجات بدهد . ما هم خدا گواه است که دلمان خون است اما چه فایده که قانونی که به آن هم دل بسته بودیم یک روز در راه می ماند ، یک روز در کمد آقای احمدی نژاد و حالا هم که ظاهرا در راهروهای مجلس گیر کرده است . خدا عاقبت همه ما را به خیر گرداند . انشاءالله
۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: