زمان کنونی: ۲۴-۸-۱۳۹۷, ۰۳:۳۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

به منظور دست یابی و بهره مندی از تمام مطالب و امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری خود وارد سایت شوید. حضور گرم و سبز شما موجب دلگرمی ما در جهت تحقق اهداف و آرمانهای سایت است.
عمرتان بلند ، عاقبت شما به خیر     

[-]
آخرین ارسالی ها
مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان چیست؟
شروع کننده:fekre bartar آخرین پست توسط:companyregisterir پاسخ ها:1 ثبت اسناد نمایش ها:25 زمان:دیروز
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود
شروع کننده:kara sabt آخرین پست توسط:kara sabt پاسخ ها:0 امور حقوقی نمایش ها:12 زمان:۲۲-۸-۱۳۹۷
اصول نگارش مقاله
شروع کننده:nnseo آخرین پست توسط:nnseo پاسخ ها:0 دانشگاه آزاد نمایش ها:17 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
اصول نوشتن مقاله
شروع کننده:nnseo آخرین پست توسط:nnseo پاسخ ها:0 خبرنامه قوانین جدید نمایش ها:16 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
نکاتی درباره تنظیم و ارسال مالیات حقوق
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:18 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
نکاتی درباره‌ی حسابداری حقوق و دستمزد
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:19 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
آموزش ثبت سند حسابداری
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:17 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
کاربرد های نرم افزار crm چیست؟
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:12 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
اظهارنامه مالیاتی و آنچه باید از آن بدانیم
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:13 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
حسابداری در دنیای IT
شروع کننده:Mina1397 آخرین پست توسط:Mina1397 پاسخ ها:0 سایر مقالات نمایش ها:16 زمان:۲۰-۸-۱۳۹۷
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر
زمان کنونی: ۲۴-۸-۱۳۹۷, ۰۳:۳۸ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: taraneh1370
آخرین ارسال: taraneh1370
پاسخ ها 12
بازدید 7170

ارسال پاسخ 
نویسنده پیام
taraneh1370 / آفلاین
کاربر انجمن
اطلاعات کاربر
اعتبار: 0
سپاس ها 6
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
سلام خسته نباشید.
سوال اولم :
من و شوهرم چن روز قبل از عید تصمیم به طلاق توافقی گرفتیم و دادخواستی به شکل زیر تنظیم و تسلیم دادگستری کردیم.
شوهر نصف مهریه من و 300 هزار تومن هم نفقه دخترمان که 9 سال دارد را که حضانتش با من است را باید بدهد. از اونجا به مشاور معرفی کردن و افتاد برای بعد عید....
در همین گیرودار شوهرم زد زیر همه چیز و گفت نه به مشاوره میاد و نه به دادگاه.
حالا سوال من این است باید چیکار کنم؟ اگر به مشاوره و دادگاه نره طلاق توافقی انجام نخواهد شد. چیکار باید بکنم؟؟؟!
از این بابت مطمن هستم که به دادگاه نخواهد رفت برای طلاق توافقی.
...................................

سوال دومم :
اگر نتیجه دادخواست بالا منتفی است؟! باید اون درخواست رو بزارم کنار و دادخواست مهریه بدم ؟! برای این کار چیکار باید بکنم؟!
مهریه من موقع عقد 10 میلیون تومان در سال 80 بوده که به نرخ روز میشه 90 میلیون فکر کنم! اگه اشتباه محاسبه کردم راهنمایی کنید.
اگه من درخواست مهریه بدم 3درصد میخوان که در توان مالی من نیست اونو چیکارش کنم؟
و اینکه شوهر من یک زمین به ارزش 40 میلیون داره و 30 میلیون هم برای رهن خانه داده است. میتوانم توفیق اموال بدم؟ چون در حال تدارک سفر به اروپاس.
و سوال اخرم، شوهرم میخواد منو طلاق بده ولی بدون دادن مهریه و حق فرزندش.
برای دخترم چیکار میتوانم بکنم.
....
لطفا متن بالا را با حوصله خوانده و یک راهنمایی درست بکنید تا بعد از تعطیلات عید بروم و دادخواست بدم.
من و دخترم تنهاییم..... خدا خیر بده پدر و مادر شما را
۳-۱-۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
اطلاعات کاربر
اعتبار: 13
سپاس ها 77
سپاس شده 158 بار در 125 ارسال
ارسال: #2
RE: نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر
(۳-۱-۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ صبح)taraneh1370 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه !
شما قادر به مشاهده این قسمت نمی باشید  ورود // عضویت
سلام علیکم / کاربر محترم ، در خصوص طلاق توافقی همانطور که از ظاهر نامش پیداست توافق زوجین شرط اساسی آن است به عبارت دیگر مضاف بر اینکه از جهت تنظیم و تقدیم دادخواست که باید هر دو ذیل آن را امضا کنند باید قبل از تقدیم دادخواست تمام مشکلات متصور فی مابین اعم از مالی و غیر مالی مانند مهریه ، نفقه و . . . حضانت فرزند را با هم حل کنند یعنی اینکه در متن دادخواست باید تاکید کنند که هیچ مشکلی بین آنها که لازم به رسیدگی در دادگاه باشد ندارند .با این اوصاف پس دادخواست توافقی شما در صورتیکه شوهرتان موافق نباشد منتفی است . در خصوص حضانت فرزند هم با توجه به اینکه سن فرزندتان 9 سال است بر اساس مقررات قانونی حضانت با پدر است که این هم اگر اصرار به حضانت داشته باشید به نوعی برای شوهرتان برگ برنده است که از این اهرم فشار بر علیه شما استفاده کند . برای این باید از قبل آمادگی داشته باشید البته به نظر بنده حتی اگر اصراری هم دارید و نمی خواهید فرزندتان را به او بسپارید ابتدا این موضوع را مخفی کنید و بگویید حضانت فرزند به عهده خودش ، با توجه به اینکه فرمودید می خواهد سفر خارجی برود به نظر می رسد خیلی راحت تر باشد که حضانت فرزند را به شما بدهد اما اگر این شیوه هم پاسخ نداد می توانید بخشی از مطالبات مالی که از شوهرتان دارید را با حضانت به قول عوام پا به پا کنید یعنی بگویید من x ریال از مهریه را در ازای حضانت فرزند نمی گیرم .
در مورد میزان مهریه تقریبا صحیح محاسبه نمودید در سال 1396 مهریه شما بیش از 100 ملیون می شود تا پایان سال 95 حدودا 97/3
در مورد توقیف اموال اگر شوهرتان مال غیر منقولی داشته باشد که سندرسمی به نامش ثبت شده باشد شما می توانید به اجرای ثبت محل استقرار مال مراجعه و درخواست خود را تقدیم واحد اجرای ثبت محل نمایید تا مال فوق توقیف شود اگر چنین چیزی باشد کارتان خیلی راحت تر انجام می شود و نیازی هم به دادگاه ندارد اما در مورد پول ودیعه منزل کار مشکل تر است و برخی از مراجع قضایی هم حکم نمی دهند . به نظر بنده اگر اطمینان دارید مال غیر منقول دارد که به نامش ثبت شده سریعا از طریق اجرای ثبت اقدام کنید که با اطمینان نتیجه خواهد داد .
در مورد هزینه دادرسی ، اگر توانایی پرداخت ندارید اعسار از پرداخت هزینه دادرسی بدهید شما می توانید در همان دادخواست مطالبه مهریه از دادگاه بخواهید که بدو رسیدگی به موضوع ، به خواسته اعسار از هزینه دادرسی رسیدگی کند و 2 نفر شاهد معرفی کنید که گواهی کنند که شما تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه دادرسی ندارید .
نتیجه اینکه با توجه به توضیحاتی که فرمودید در وضعیت کنونی که شوهرتان با طلاق توافقی موافق نیست شما به عنوان خواهان طلاق اقدام نکنید و فقط دعاوی مالی را ( مطالبه مهریه ، نفقه و . . . ) اقدام کنید .
در صورتیکه قانع نشدید یا باز هم مشکلی وجود داشت با تلفن مشاور رایگان 09123513623 تماس بگیرید ./ موفق باشید
امضای علی عابدینی خدایا هرگاه عمرم چراگاه شیطان شد آن را از من بگیر و قبض روحم کن .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۳-۱-۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ صبح
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط taraneh1370
taraneh1370 / آفلاین
کاربر انجمن
اطلاعات کاربر
سپاس ها 6
ارسال: #3
ممنون از شما.
توافقات برای طلاق توافقی بین من و شوهرم انجام شد هم من و هم شوهرم امضا کردیم و قرار مشاوره دادن از طریق دادگاه تا این مرحله خوب بود و از این مرحله به بعد دیگه شوهرم زد زیر همه چیز و گفت نه به مشاوه میره نه دادگاه. دلیلش هم مهریه بود چون فکر نمیکرد مهریه من چندبرابر شده است.
پس با این اوصاف طلاق توافقی باطله!
من باید برای مهریه اقدام کنم. ایا نیازی است که دادخواست قبلی را ابطال کنم؟ چون بالا هم گفتم شوهرم اصلا حاضر نیست به دادگاه بره یا نیازی به ابطال دادخواست قبلی نیست؟!
درباره حضانت: شوهرم همانطور که گفتم میخواد بره خارج. برای همین هم خودش مشتاق تره به طلاق ولی وقتی فهمید مهریه من چندبرابر شده است زد زیر طلاق توافقی.
وگرنه نه من را میخواد نه دخترش را. حق دخترم چیکار باید بکنم؟
به نظر شما فقط برای مهریه اقدام کنم یا نفقه و مهریه؟! چون توی این تقریبا یک ماه حتی یک ریال هم به من نداده و کارت یارانه که دست من بود اونم سوزونده.
۳-۱-۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ عصر
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
اطلاعات کاربر
سپاس ها 77
ارسال: #4
(۳-۱-۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ عصر)taraneh1370 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه !
ضمن سلام / با توجه به توضیحاتی که فرمودید :
الف ) پس از اینکه مطمئن شدید که همسرتان مال غیرمنقولی که به نامش ثبت شده دارد پلاک ثبتی آن را به دست آورید و به واحد اجرای ثبت ( مستقر در اداره ثبت اسناد و املاک محل ) مراجعه و با ابراز سند ازدواج درخواست توقیف ملک را بدهید .
ب ) اگر اموالی از همسرتان که قابلیت مطالبه و توقیف داشته باشد به دست نیاوردید دادخواست مطالبه مهریه به قیمت روز به دادگاه خانواده محل تقدیم کنید .
ج ) با توجه به اینکه فرمودید نفقه شما را تأمین نکرده است به علت ترک انفاق بر علیه همسرتان شکوائیه کیفری ترک انفاق به دادسرای عمومی تقدیم کنید .
د ) دادخواست مطالبه نفقه خودتان و نیز فرزندتان را به دادگاه خانواده تقدیم کنید .
ه ) در مورد هزینه دادرسی قبلا پاسخ دادم .
و ) در مورد دادخواست طلاق توافقی با توجه به عدم همکاری همسرتان نیاز به اقدامی نیست در صورتیکه ابلاغنامه ای در ارتباط با آن برایتان ارسال شد مراتب عدم همکاری همسرتان را اعلام کنید .
ز ) در صورت عدم اقناع یا وجود مشکلی دیگر با تلفن مشاور رایگان 09123513623 تماس بگیرید .
مراتب مذکور را انجام بدهید هر کجا مشکلی بود با ارسال پیامک به شماره مشاور ، راهنمایی های لازم ارائه می شود . موفق باشید
امضای علی عابدینی خدایا هرگاه عمرم چراگاه شیطان شد آن را از من بگیر و قبض روحم کن .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۳-۱-۱۳۹۶ ۱۰:۰۷ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
taraneh1370 / آفلاین
کاربر انجمن
اطلاعات کاربر
سپاس ها 6
ارسال: #5
اقای عابدینی من تمام کارها رو برای مهریه و نفقه انجام دادم فقط مونده امضای نهایی که مدیر اون بخش در تعطیلاته.
نمیدونم شوهرم از کجا فهمیده دیروز رفته شکایت عدم تمکین زوجه داده. حالا نمیدونم در دادگاه یا کلانتری. توی این برگه ادرسی چیزی نیست فقط یک مهر زده باعنوان اظهار نامه و دادخواست دادگستری کل استان.
این برگه امروز به در خونه پدرم فرستادن و شوهرم ادعا کرده که من از تاریخ 96/1/2 ترک منزل کرده ام و از ان تاریخ به خانه برنگشته ام. و 48 ساعت بهم مهلت دادن تا به خانه برگردم وگرنه بهم نفقه نمیرسه. همین
اقای عابدینی من اصلا ترک خانه نکرده ام. تازه دوهفته پیش رفته بودم خانه پدرم بعد سه ساعت که برگشتیم دیدم شوهرم در را قفل کرده و رفته بیرون چند بار زنگ زدم برنداشت دوباره برگشتم خونه پدرم عصر باز رفتم دیدم نیست به برادر زنگ زدم رفت قفل ساز اورد و قفل در را عوض کرد.
الان من باید چیکار کنم ؟ برم دادخواست دورغ و افترا بدم یا چی؟ من همش خانه بودم دخترم هست شاهده.
۹-۱-۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ صبح
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
اطلاعات کاربر
سپاس ها 77
ارسال: #6
(۹-۱-۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ صبح)taraneh1370 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه !
سلام / همان چیزی که واقعا اتفاق افتاده را در ستون مقابل بنویسید و تحویل بدهید یعنی اعلام کنید که با هماهنگی شوهرتان جهت بازدید به منزل پدرتان رفتید و پس از مراجعت ایشان درها را قفل کرده در ضمن تاکید کنید که اصولا ترک تمکین نکرده و حاضر به تمکین هستید این نشانه این است که شوهرتان از کسی مشاوره گرفته و یادش دادند که برای تضییع نفقه شما موضوع ترک تمکین را مطرح کند پس مواظب باشید و به هیچ عنوان زیر بار حرف زور او نروید . متاسفانه ترفندبازی یکی از شیوه های غلط وکالت در کشور ما شده که تحرکی بسیار زشت و زننده است . باز هم مشکلی بود بفرمایید . . .
۹-۱-۱۳۹۶ ۰۷:۵۹ عصر
taraneh1370 / آفلاین
کاربر انجمن
اطلاعات کاربر
سپاس ها 6
ارسال: #7
با سلام مجدد خدمت برادر عزیزم اقای عابدینی. بسیار سپاس از راهنمایی های شما.

اقا عابدینی من طبق فرمایشات شما پاسخ اظهارنامه عدم تمکین که زوج به در خانه ما فرستاده بودم را نوشتم و تحویل بخش اضهار نامه دادم.

و دادخواست مهریه و نفقه رو هم دادم که یک وقت سی روزه دادند و گفتن در تاریخی که گفتیم حاضر شوید. حالا سوال اصلی من این است پیشنهاد شما برای اون روز چی هست و من چگونه در دادگاه از حق و حقوقم دفاع کنم؟ چون اولین بارمه استرس زیاد دارم.
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
اطلاعات کاربر
سپاس ها 77
ارسال: #8
(۱۴-۱-۱۳۹۶ ۰۵:۵۸ عصر)taraneh1370 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه !
سلام / اولین فرصت یک متن آماده برایتان ارسال می کنم که بتوانی به عنوان لایحه تقدیم دادگاه کنی که اگر تمایل به حضور در دادگاه نداشتی ایرادی نداشته باشد . امروز و فردا خیلی گرفتارم . حتما متن را برایتان ارسال می کنم . چشم / موفق باشید
۱۴-۱-۱۳۹۶ ۰۷:۲۰ عصر
taraneh1370 / آفلاین
کاربر انجمن
اطلاعات کاربر
سپاس ها 6
ارسال: #9
سلام مجدد خدمت برادران عزیزم.
اقای حکمت بنظرم شوهرم از دادخواست من برای مهریه و نفقه مطلع شده احیانا توسط دادگاه. و امروز بعد دوماه مبلغ 500 هزار تومن به حساب من واریز کرده حالا نمیدانم قصدش از این کار چی بوده. فرار از نفقه است یا نمیدانم چه حیله ی پشت ماجراست.

تکیمل کنم که 500 هزار تومن برای من و دخترم است چون خرج دخترم را نیز من میدهم. البته به پول دست نزده ام
خواستم با شما مشاوره کنم ببینم نظر شما چیه؟!
۱۷-۱-۱۳۹۶ ۰۵:۲۳ عصر
علی عابدینی / آفلاین
مدیریت کل
اطلاعات کاربر
سپاس ها 77
ارسال: #10
(۱۷-۱-۱۳۹۶ ۰۵:۲۳ عصر)taraneh1370 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه !
سلام / خواهر ارجمند و کاربر محترم / اینکه شوهرتان مبلغی را به حسابتان واریز کرده از این جهت است که به یقین رفته و مشاوره گرفته است که ترک انفاق جرم است و مضاف بر وصف حقوقی دارای وصف کیفری است و مجازات حبس هم دارد . من به شما قول داده بودم برایتان لایحه آماده کنم با این اتفاق شما زحمت بکش شماره بایگانی پرونده ها را با مشخصات ( مثلا پرونده تمکین شماره بایگانی شعبه . . . ) برایم به آدرس vakilqom@gmail.com ایمیل کن تا لایحه را برایتان بفرستم . موفق باشید
۱۷-۱-۱۳۹۶ ۰۸:۱۸ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ ها بازدید آخرین ارسال
  جرایم پزشکی و نحوه رسیدگی به آن parsalaw 0 31 ۶-۸-۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ صبح
آخرین ارسال: parsalaw

پرش به انجمن: